- Menu przedmiotowe
- Projekt unijny - Przyjazne przedszkole
Nabór do projektu Przyjazne przedszkole
REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE „PRZYJAZNE PRZEDSZKOLE”
§ 1.
POSTANOWIENIA OGÓLNE
- Niniejszy Regulamin określa warunki rekrutacji i udzielania wsparcia w ramach projektu realizowanego przez Gminę Kamień Krajeński pn. „Przyjazne przedszkole”. Projekt jest realizowany w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza i Kujaw 2021-2027, 8 Fundusze europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działania FEKP.08.26.
- Projekt realizowany jest w terminie od 01.05.2024 r. do 31.08.2025 r.
- Działania projektowe będą realizowane dla Uczestników projektu, wybranych zgodnie z zasadami opisanymi w § 3 w:
- Oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zamartem,
- Oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Dużej Cerkwicy,
- Oddziale przedszkolnym przy Szkole Filialnej w Płociczu,
- Oddziałach przedszkolnych w Przedszkolu Samorządowym w Kamieniu Krajeńskim,
dla których organem prowadzącym jest Gmina Kamień Krajeński.
- Rekrutacja i realizacja projektu zgodna jest z:
- zasadą równości kobiet i mężczyzn,
- zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami,
- Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej z dnia 26 października 2012 r.,
- Konwencją o Prawach Osób Niepełnosprawnych, sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r.,
- zasadą zrównoważonego rozwoju, w tym z zasadą „nie czyń poważnych szkód”.
- Ilekroć w Regulaminie jest mowa o:
- Organizatorze – rozumie się przez to Gminę Kamień Krajeński z siedzibą w Kamieniu Krajeńskim, Plac Odrodzenia 3, 89-430 Kamień Krajeński , tel. 52 389-45-37,
- Projekcie – rozumie się przez to projekt pt. „Przyjazne przedszkole”,
- Uczestniku projektu – rozumie się przez to dziecko, nauczycielkę /nauczyciela, którzy zostali zakwalifikowani do uczestnictwa w projekcie,
- Biurze projektu – Miejsko Gminny Zespół Usług Oświatowych w Kamieniu Krajeńskim, Plac Odrodzenia 3, 89-430 Kamień Krajeński,
- Koordynatorze projektu – osobie zarządzającej projektem, odpowiedzialnej m.in. za wdrażanie działań zawartych w projekcie zgodnie z harmonogramem realizacji projektu oraz szczegółowym budżetem projektu.
§ 2.
CEL i ZAKRES PROJEKTU
- Celem projektu jest zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej na obszarze wiejskim Gminy Kamień Krajeński poprzez utworzenie 20 nowych miejsc przedszkolnych z wydłużonym czasem funkcjonowania przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zamartem. Kolejnym celem projektu jest poprawa jakości świadczonych usług poprzez wprowadzenie dodatkowych zajęć edukacyjnych oraz podniesie kompetencji kadry pedagogicznej wychowania przedszkolnego we wszystkich oddziałach przedszkolnych na terenie Gminy Kamień Krajeński.
- Działania polegać będą na:
- utworzeniu dodatkowej grupy przedszkolnej przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zamartem z wydłużonym czasem funkcjonowania oddziału wraz z dodatkowymi zajęciami z logopedii, języka angielskiego, ekologicznymi;
- zorganizowaniu dodatkowych zajęć ruchowo-tanecznych dla 180 dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych w gminie,
- zorganizowaniu dodatkowych zajęć z sensoplastki dla 110 dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych w gminie,
- objęciu wsparciem 4 dzieci o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych w ramach edukacji włączającej, tj. zajęcia integracji sensorycznej i terapii pedagogicznej,
- podniesieniu kompetencji kadry pedagogicznej poprzez udział w szkoleniu z zakresu metodyk pracy z dziećmi poprzez ruch – 9 nauczycieli oraz uzyskaniu kwalifikacji z technik terapeutycznych – sensoplastyki – 3 nauczycieli,
- wyposażeniu oraz obsłudze przez 12 miesięcy nowo utworzonych miejsc przedszkolnych,
- zakupie pomocy dydaktycznych do realizacji ww. zajęć.
- Grupa docelowa i zakres wsparcia w projekcie zostały określone na podstawie diagnozy potrzeb przeprowadzonej przed przygotowaniem wniosku o dofinansowanie projektu.
- Grupa docelowa projektu to dzieci w wieku przedszkolnym oraz nauczyciele wychowania przedszkolnego z placówek zlokalizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego – Gnina Kamień Krajeński, którzy uczą się/pracują lub zamieszkują na obszarze woj. kujawsko-pomorskiego w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
- Szczegóły wsparcia – podział na zadania:
- Zadanie 1. Utworzenie i funkcjonowanie oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Zamartem.
- Zadanie 2. Realizacja zajęć dodatkowych w oddziałach przedszkolnych.
- Zadanie 3. Podnoszenie kompetencji nauczycieli oddziałów przedszkolnych.
§ 3.
REKRUTACJA UCZESTNIKÓW DO UDZIAŁU W PROJEKCIE
- Rekrutacja będzie zgodna z zasadami równościowymi, równości kobiet i mężczyzn, niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, będzie opierała się wyłącznie na kryteriach merytorycznych, nieodnoszących do niepełnosprawności, wyznania, płci, rasy, przekonań, pochodzenia, światopoglądu, wieku, orientacji seksualnej.
- Rekrutacja poprzedzona będzie działaniami informacyjno-promocyjnymi, prowadzonymi różnymi sposobami informowania, na całym obszarze objętym projektem:
- Dyrektor placówki oraz nauczyciele oddziałów przedszkolnych przeprowadzą spotkania informacyjne z rodzicami, których celem będzie zapoznanie z założeniami i celami projektu oraz zachęcenie do udziału w nim z możliwością składania dokumentów aplikacyjnych.
- Ogłoszenie o projekcie i rekrutacji zamieszczone zostanie na stronie placówek biorących udział w projekcie, Organizatora projektu i Biura projektu. Ogłoszenia zgodne będą ze standardem WCAG 2.1.
- W Biurze Projektu zostanie utworzony punkt informacyjno-rekrutacyjny, gdzie dostępne będą: informacje o realizowanych zajęciach oraz regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie oraz dokumenty rekrutacyjne: karta rekrutacyjna, opinia, zaświadczenie, umowa uczestnictwa i inne załączniki.
- Prowadzona będzie dystrybucja plakatów rekrutacyjnych.
- Na etapie rekrutacji prowadzone będą indywidualne rozmowy z rodzicami dzieci z niepełnosprawnościami w celu dostosowania wsparcia, do ich zidentyfikowanych deficytów.
- Aby zapewnić dzieciom jednakowy dostęp do oferowanego wsparcia, w rekrutacji stosowane będą wyłącznie kryteria merytoryczne (niedyskryminujące).
- Nowo utworzony oddział będzie zlokalizowany przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zamartem. Rekrutacja do oddziału przeprowadzona była w maju 2024 r. na podstawie Zarządzenia Nr 31/2024 Burmistrza Kamienia Krajeńskiego z dnia 29 marca 2024 r. zmieniające zarządzenie w sprawie ustalenia harmonogramu oraz szczegółowych terminów dokonywania czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym w przedszkolu, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kamień Krajeński na rok szkolny 2024/2025.:
- Kryteria rekrutacji do nowo utworzonego oddziału są zgodne z kryteriami określonymi w art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe tzw. kryteria ustawowe oraz kryteriami określonymi w uchwale Uchwała Nr XXVI/162/2017 Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim z dnia 30 marca 2017 r. :
- Wiek dziecka:
- dziecko 4-letnie – 6 pkt
- dziecko 3-letnie – 3 pkt
- dziecko 2,5 letnie – 0 pkt
- Rodzice/prawni opiekunowie zatrudnieni w pełnym wymiarze czasu pracy, studiujący w trybie stacjonarnym, prowadzący działalność gospodarczą – 10 pkt
- Jeden z rodziców /prawnych opiekunów zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy, studiujący w trybie stacjonarnym, prowadzący działalność gospodarczą – 5 pkt;
- Do przedszkola uczęszcza rodzeństwo kandydata – 3 pkt;
- Procedura rekrutacji do nowo utworzonego oddziału:
- O kwalifikacji będzie decydowała przyznana liczba punktów wynikających z kryteriów zapisanych w §3 ust.3 pkt 1.
- W przypadku przyznania równej liczby punktów o miejscu dziecka na liście decydować będzie ilość punktów za to, czy rodzice pracują, a następnie wcześniejsza data urodzenia.
- W pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci niepełnosprawne i te które podlegają kryteriom z ustawy.
- Przewiduje się utworzenie listy rezerwowej. Dzieci z listy rezerwowej zostaną przyjęte do projektu w przypadku, gdy powstaną wolne miejsca.
- Rodzice/ opiekunowie prawni dziecka zobowiązani są do złożenia dokumentów zgodnie z Zarządzeniem Nr 17/2021 Burmistrza Kamienia Krajeńskiego z dnia 4 lutego 2021 r. zmieniające zarządzenie w sprawie wzoru wniosku o przyjęcie dziecka do publicznego przedszkola/oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej oraz zgłoszenia dziecka do publicznej szkoły.
- Lista dzieci przyjętych do nowotworzonego oddziału przedszkolnego została wywieszona w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zamartem w dniu 27 maja 2024r.
- W przypadku, gdy liczba zgłoszonych dzieci jest mniejsza od liczby miejsc według założeń projektu, odbędzie się nabór uzupełniający w trakcie trwania projektu.
- Komisja Rekrutacyjna:
- Powołana Komisja Rekrutacyjna składa się z:
- Koordynatora projektu - Dyrektora Miejsko Gminnego Zespołu Usług Oświatowych w Kamieniu Krajeńskim,
- Koordynatora przedszkolnego - Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zamartem,
- Nauczyciela oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zamartem,
- Komisja Rekrutacyjna prowadzi dokumentację stosowną do rekrutacji min. sporządza protokół ze swojego posiedzenia, do którego załącza listę dzieci przyjętych do nowo utworzonego oddziału oraz listę rezerwową.
- Rekrutacja na zajęcia dodatkowe dla dzieci przeprowadzona będzie w miesiącach wrzesień-grudzień 2024 r.:
- Do projektu zakwalifikowane zostaną dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych wymienionych w §1 ust. 3
- Każde dziecko będzie mogło brać udział więcej niż jednym rodzaju zajęć.
- Do projektu zostaną zakwalifikowane osoby, na podstawie zgłoszeń i informacji uzyskanych od wychowawców, nauczycieli specjalistów prowadzących zajęcia z dziećmi.
- Gdy liczba chętnych będzie większa niż zakładano, zakwalifikowane zostaną dzieci, którym zdiagnozowano potrzebę uczestniczenia w zajęciach wyrównujących ich deficyty.
- Warunkiem zakwalifikowania uczestnika do wybranego/wybranych rodzajów zajęć jest wypełnienie i złożenie w placówce/punkcie rekrutacyjnym, Karty rekrutacyjnej, która stanowi Załącznik Nr 1 do niniejszego Regulaminu, Zaświadczenia potwierdzającego objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym, który stanowi Załącznik Nr 2 do niniejszego Regulaminu oraz Opinii dotyczącej uczestnictwa dziecka u projekcie, która stanowi Załącznik Nr 3 do niniejszego Regulaminu.
- Karta Rekrutacyjna - zawiera dane osobowe pozwalające na ocenę kwalifikowalności Uczestnika Projektu tj.: potwierdzające status dziecka oddziału przedszkolnego objętego wsparciem, informacje dotyczące miejsca zamieszkania, oświadczenie o niepełnosprawności, płeć, wiek oraz inne niezbędne dane potrzebne do monitorowania wskaźników. Konieczne będzie także okazanie do wglądu poniższych dokumentów (jeśli dotyczą uczestnika projektu): − orzeczenie o niepełnosprawności − orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wydane przez PPP na podstawie ustawy z dn.14.12.2016 - Prawo oświatowe. Kwalifikowalność Uczestnika Projektu potwierdzana będzie na etapie rekrutacji do projektu, najpóźniej przed udzieleniem pierwszej formy wsparcia.
- O udziale w projekcie decyduje komisja rekrutacyjna. Komisja rekrutacyjna w składzie: Koordynator Projektu oraz Dyrektor danej placówki na podstawie Kart rekrutacyjnych i powyższych kryteriów, kwalifikuje uczestników do udziału w projekcie tworząc grupy zajęciowe. W przypadku braku miejsc określonych w projekcie, Komisja umieszcza aplikujące dziecko na liście rezerwowej. Listę Uczestników/czek tworzących grupy zajęciowe zamieszczona będzie w Protokole z posiedzenia komisji rekrutacyjnej.
- Dziecko, które w wyniku rekrutacji zakwalifikowało się do udziału w projekcie, co zostało potwierdzone w Protokole z posiedzenia komisji rekrutacyjnej, zostaje pełnoprawnym Uczestnikiem Projektu.
- Rekrutacja na szkolenia dla nauczycieli przeprowadzona będzie w miesiącach wrzesień-grudzień 2024 r.:
- Do projektu zakwalifikowani zostaną nauczyciele zatrudnieni w oddziałach przedszkolnych wymienionych w §1 ust. 3
- Każdy nauczyciel będzie mógł brać udział więcej niż jednym rodzaju szkoleń.
- Do projektu zostaną zakwalifikowane osoby, na podstawie zgłoszeń oraz opinii Dyrektora placówki.
- Kryterium rekrutacyjne – opinia Dyrektora placówki, , która stanowi Załącznik Nr 7 do niniejszego Regulaminu.
- Warunkiem zakwalifikowania uczestnika do wybranego/wybranych rodzajów form wsparcia jest wypełnienie i złożenie w punkcie rekrutacyjnym, Karty rekrutacyjnej, która stanowi Załącznik Nr 5 do niniejszego Regulaminu oraz Zaświadczenia o zatrudnieniu nauczyciela, który stanowi Załącznik Nr 6 do niniejszego Regulaminu.
- Karta rekrutacyjna - zawiera dane osobowe pozwalające na ocenę kwalifikowalności Uczestnika Projektu tj.: potwierdzające status zatrudnienia nauczyciela oddziału przedszkolnego objętego wsparciem, informacje dotyczące miejsca zamieszkania, oświadczenie o niepełnosprawności, płeć, wiek oraz inne niezbędne dane potrzebne do monitorowania wskaźników.
- Kwalifikowalność Uczestnika Projektu potwierdzana będzie na etapie rekrutacji do projektu, najpóźniej przed udzieleniem pierwszej formy wsparcia.
- O udziale w projekcie decyduje Lista rekrutacyjna. W przypadku braku miejsc określonych w projekcie, tworzona jest lista rezerwowa.
- Nauczyciel, który w wyniku rekrutacji zakwalifikował się do udziału w projekcie, co zostało potwierdzone w Protokole z posiedzenia komisji rekrutacyjnej, zostaje pełnoprawnym Uczestnikiem Projektu.
§ 4.
ZASADY UCZESTNICTWA W PROJEKCIE
Zadanie 2. Realizacja zajęć dodatkowych w oddziałach przedszkolnych.
- Udział uczestnika w projekcie rozpoczyna się z dniem przystąpienia do pierwszej formy wsparcia, po podpisaniu przez rodzica/opiekuna umowy uczestnictwa w projekcie, zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz zgody na wykorzystanie wizerunku w projekcie.
- Zajęcia odbywać się będą na terenie oddziałów przedszkolnych, gdzie uczęszcza Uczestnik Projektu według harmonogramów, które zostaną przekazane rodzicom/opiekunom prawnym dzieci.
- Z przyczyn niezależnych, Organizator projektu zastrzega sobie prawo do zmiany harmonogramu zajęć, o czym niezwłocznie poinformuje rodziców/opiekunów prawnych uczestników projektu.
- Z dniem zakwalifikowania się dziecka do udziału w projekcie, rodzic/opiekun prawny uczestnika projektu zobowiązuje się do:
- systematycznego i punktualnego uczestnictwa dziecka w organizowanych w ramach projektu zajęciach i niezwłocznego pisemnego usprawiedliwienia nieobecności,
- wypełnienia dokumentów niezbędnych do realizacji projektu,
- przestrzegania Regulaminu i uczestnictwa w projekcie,
- bieżącego informowania o zmianach w danych teleadresowych.
- Z dniem zakwalifikowania się dziecka do udziału w projekcie, rodzic/opiekun prawny uczestnika Projektu ma prawo do:
- wglądu i modyfikacji podanych danych osobowych udostępnionych na potrzeby projektu,
- informacji o postępach dziecka,
- konsultacji z nauczycielami prowadzącymi zajęcia dodatkowe.
Zadanie 3. Podnoszenie kompetencji nauczycieli oddziałów przedszkolnych.
- Udział uczestnika w projekcie rozpoczyna się z dniem przystąpienia do pierwszej formy wsparcia.
- Zajęcia odbywać się będą na terenie wyznaczonego oddziału przedszkolnego objętego wsparciem i według harmonogramów.
- Ze względu na odległości i obowiązki zawodowe zarówno trenerów jak i nauczycielek (jeżeli nauczycielki zgłoszą taką potrzebę) będzie możliwość realizacji szkoleń formie zdalnej (on-line).
- Harmonogramy realizacji zajęć uwzględniać będą w miarę możliwości postulaty Uczestników Projektu, co do godziny i dni tygodni, w których realizowane będą zajęcia.
- Z przyczyn niezależnych, Organizator projektu zastrzega sobie prawo do zmiany harmonogramu zajęć, o czym niezwłocznie poinformuje uczestników projektu.
- Z dniem zakwalifikowania się, nauczyciel zobowiązuje się do:
- systematycznego i punktualnego uczestnictwa w organizowanych w ramach projektu zajęciach i niezwłocznego pisemnego usprawiedliwienia nieobecności,
- wypełnienia dokumentów niezbędnych do realizacji projektu,
- przestrzegania Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie,
- bieżącego informowania o zmianach w danych teleadresowych.
§ 5.
UPRAWNIENIA I OBOWIĄZKI UCZESTNIKA PROJEKTU
- Uczestnik Projektu w ramach Zadania 2. jest zobowiązany do złożenia Karty rekrutacyjnej (Załącznik nr 1 do Regulaminu), Zaświadczenia potwierdzającego objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym (Załącznik nr 2 do Regulaminu), Opinii dotyczącej uczestnictwa dziecka w projekcie, (Załącznik nr 3 do Regulaminu) oraz do podpisania umowy uczestnictwa dziecka w projekcie, która stanowi Załącznik nr 4 do niniejszego Regulaminu.
- Uczestnik Projektu w ramach Zadania 3. jest zobowiązany do złożenia Karty rekrutacyjnej (Załącznik nr 5 do Regulaminu), Zaświadczenia potwierdzającego zatrudnienie (Załącznik nr 5 do Regulaminu) oraz Opinii dotyczącej uczestnictwa nauczyciela w projekcie (Załącznik nr 7 do Regulaminu) do podpisania Klauzuli informacyjnej, która stanowi Załącznik nr 8 do niniejszego Regulaminu.
- Uczestnik Projektu jest uprawniony do nieodpłatnego udziału w projekcie.
- Uczestnikowi Projektu przysługuje prawo do bezpłatnych materiałów edukacyjnych, przewidzianych we Wniosku o dofinansowanie projektu.
- Uczestnik Projektu zobowiązany jest do rzetelnego uczestnictwa w zajęciach przewidzianych w ramach projektu, w wyznaczonych przez Wnioskodawcę terminach, zgodnie z harmonogramami.
- Uczestnik Projektu zobowiązany jest do przestrzegania ogólnie przyjętych norm i zasad, w tym dbania o sprzęt i pomoce wykorzystywane podczas realizacji projektu, a także do stosowania się do poleceń wydawanych przez osoby zaangażowane w realizację projektu (dot. zakresu realizacji projektu).
- W przypadku, zawieszenia zajęć stacjonarnych, z powodu sytuacji epidemiologicznej, Uczestnik Projektu deklaruje udział w zajęciach i kontynuację nauki w formie zdalnej (on-line).
- Organizator zobowiązuje się do zapewnienia Uczestnikom Projektu wsparcia zgodnego z zapisami niniejszego Regulaminu i wynikającego z Wniosku o dofinansowanie projektu.
- Organizator dopuszcza usprawiedliwione nieobecności Uczestnika Projektu spowodowane chorobą lub ważnymi sytuacjami losowymi.
- Projektodawca zastrzega sobie prawo skreślenia Uczestnika Projektu z Listy Uczestników Projektu w przypadku:
- na pisemny wniosek rodzica/opiekuna prawnego wraz z podaniem przyczyny rezygnacji, uczestnik ww. wniosek przedkłada do Dyrektora danej placówki, który niezwłocznie informuje o tym Koordynatora Projektu wraz z propozycją osoby z listy rezerwowej, która ma przystąpić do Projektu,
- na wniosek osoby prowadzącej zajęcia lub wniosek Dyrektora danej placówki uzasadniony rażącym naruszeniem zasad uczestnictwa w zajęciach,
- rezygnacji UP z nauki/pracy w oddziale przedszkolnym/przedszkolu biorącemu udział w projekcie, na podstawie informacji uzyskanej od Dyrektora danej placówki.
§ 6.
ZASADY RÓWNOŚCIOWE
- Punkt informacyjno-rekrutacyjny funkcjonować będzie w Biurze Projektu - Miejsko Gminnym Zespole Usług oświatowych w Kamieniu Krajeńskim, Plac Odrodzenia 3, 89-430 Kamień Krajeński. Dodatkowo informacje będzie można uzyskać w poszczególnych placówkach:
- Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zamartem, Zamarte, ul. Klasztorna 1, 89-430 Kamień Krajeński.
- Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Dużej Cerkwicy, Duża Cerkwica 32, 89-430 Kamień Krajeński.
- Zespole Szkolno-Przedszkolnym Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Kamieniu Krajeńskim, ul. Szkolna 3, 89-430 Kamień Krajeński.
- Projekt zapewnia wsparcie bez jakiejkolwiek dyskryminacji ze względu na przesłanki określone w art.9 rozporządzenia ogólnego, w tym zapewnia dostępność do oferowanego w projekcie wsparcia dla wszystkich jego uczestników/czek oraz zapewnia dostępność wszystkich produktów projektu (w tym także usług), które nie zostały uznane za neutralne dla wszystkich ich użytkowników/czek zgodnie ze standardami dostępności.
- Organizator projektu zamieszcza udostępnia materiały informacyjne/szkoleniowe w formie dostępnej (oprócz wersji papierowej będą w wersji elektronicznej zgodnie ze standardem cyfrowym) oraz opisu dostępności Biura Projektu, miejsca rekrutacji, miejsc realizacji zajęć np. wyposażone w podjazdy oraz elementy ułatwiające orientację w budynku, itp.
§ 7.
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- Wszelkie uwagi i zgłoszenia naruszenia niniejszego Regulaminu należy przekazać Koordynatorowi projektu z pośrednictwem Dyrektora danej placówki.
- Zakres wsparcia może ulec zmianie w trakcie realizacji projektu.
- Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w niniejszym Regulaminie.
- Regulamin wchodzi w życie z dniem ogłoszenia i obowiązuje przez czas trwania projektu.
- Załączniki:
Załącznik nr 1 - Karta rekrutacyjna – dziecko.pdf (757,63KB)
Załącznik nr 2 - Zaświadczenie potwierdzające objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym.pdf (651,46KB)
Załącznik nr 3 - Opinia dotycząca uczestnictwa dziecka w projekcie.pdf (683,27KB)
Załącznik nr 4 - Umowa uczestnictwa dziecka w projekcie wraz klauzulą informacyjną.pdf (830,32KB)
Załącznik nr 5 - Karta rekrutacyjna – nauczyciell.pdf (778,53KB)
Załącznik nr 6 - Zaświadczenie o zatrudnieniu – nauczyciel.pdf (650,49KB)
Załącznik nr 7 - Opinia dotycząca uczestnictwa nauczyciela w projekcie.pdf (678,86KB)
Załącznik nr 8 - Klauzula informacyjna – nauczyciel.pdf (791,17KB)
Wykaz zajęć dostępnych dla dzieci z podziałem na placówki oraz ilość grup/osób realizowanych w ramach projektu pt. „Przyjazne przedszkole”
1.Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej w Zamartem
RODZAJE ZAJĘĆ | Liczba dzieci | Liczba grup |
Zajęcia rozwijające: | ||
Zajęcia języka angielskiego – 1h/tydz.* | 20 | 1 |
Zajęcia edukacji ekologicznej – 5h* | 20 | 1 |
Zajęcia ruchowo-taneczne – 10h | 20 | 2 |
Zajęcia o charakterze terapeutycznym: | ||
Zajęcia logopedyczne – 1h/tydz.* | 4 | 1 |
Zajęcia integracji sensorycznej – 1h/tydz.** | 2 | 1 |
Zajęcia terapii pedagogicznej – 1h/tydz.** | 2 | 1 |
Zajęcia sensoplastyki – 5h | 10 | 2 |
2.Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej w Dużej Cerkwicy
RODZAJE ZAJĘĆ | Liczba dzieci | Liczba grup |
Zajęcia rozwijające: | ||
Zajęcia ruchowo-taneczne – 10h | 16 | 2 |
Zajęcia o charakterze terapeutycznym: | ||
Zajęcia sensoplastyki – 5h | 10 | 2 |
3.Oddziały przedszkolne przy Szkole Filialnej w Płociczu
RODZAJE ZAJĘĆ | Liczba dzieci | Liczba grup |
Zajęcia rozwijające: | ||
Zajęcia ruchowo-taneczne – 10h | 16 | 1 |
Zajęcia o charakterze terapeutycznym: | ||
Zajęcia sensoplastyki – 5h | 10 | 1 |
4.Oddziały przedszkolne w Przedszkolu Samorządowym w Kamieniu Krajeńskim
RODZAJE ZAJĘĆ | Liczba dzieci | Liczba grup |
Zajęcia rozwijające: | ||
Zajęcia ruchowo-taneczne – 10h | 16 | 6 |
Zajęcia o charakterze terapeutycznym: | ||
Zajęcia integracji sensorycznej – 1h/tydz. | 2 | 1 |
Zajęcia terapii pedagogicznej – 1h/tydz. | 2 | 1 |
Zajęcia sensoplastyki – 5h | 10 | 6 |
Wykaz form doskonalenia zawodowego dla nauczycieli z podziałem na placówki oraz ilość osób realizowanych w ramach projektu pt. „Przyjazne przedszkole”
1.Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej w Zamartem
RODZAJ FORMY DOSKONALENIA ZAWODOWEGO | Liczba nauczycieli |
Kurs sensoplastyki | 1 |
Szkolenie „Wybrane elementy „Edukacji Przez Ruch” Doroty Dziamskiej | 3 |
2.Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej w Dużej Cerkwicy
RODZAJ FORMY DOSKONALENIA ZAWODOWEGO | Liczba nauczycieli |
Kurs sensoplastyki | 1 |
Szkolenie „Wybrane elementy „Edukacji Przez Ruch” Doroty Dziamskiej | 2 |
3.Oddziały przedszkolne przy Szkole Filialnej w Płociczu
RODZAJ FORMY DOSKONALENIA ZAWODOWEGO | Liczba nauczycieli |
Szkolenie „Wybrane elementy „Edukacji Przez Ruch” Doroty Dziamskiej | 1 |
4.Oddziały przedszkolne w Przedszkolu Samorządowym w Kamieniu Krajeńskim
RODZAJ FORMY DOSKONALENIA ZAWODOWEGO | Liczba nauczycieli |
Kurs sensoplastyki | 1 |
Szkolenie „Wybrane elementy „Edukacji Przez Ruch” Doroty Dziamskiej | 3 |